Pinus strobus Densa to niebieska, karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny wejmutki.  Początkowo rośnie kuliście, a w starszym wieku osiąga kształt gęstego, nieregularnego stożka. Dorosłe rośliny dorastają do ok. 1,2 m wysokości. Igły o intensywnie ciemnoniebieskiej barwie osiągają do 5 cm długości.  Są delikatne, zebrane po pięć i krótsze niż u gatunku.

WYMAGANIA
Pinus strobus Densa ma małe wymagania glebowe i wodne. Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne oraz miejsca słoneczne.

ZASTOSOWANIE
Sosna wejmutka Densa polecana jest dla wszystkich miłośników sosen, a także posiadaczy ogródków skalnych i niewielkich ogrodów przydomowych. Doskonała roślina do zestawień kolorystycznych np. z sosnami o zielonych igłach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Sporadycznie odmiana ta opisywana jest w ofertach handlowych, jako Pinus strobus Brevifolia/Densa. Roślina znana od 1896 roku.

Pinus strobus Brevifolia/Densa
Pinus strobus Densa na punkcie sprzedaży

Pinus strobus Brevifolia/Densa
Sosna wejmutka Densa – zbliżenie niebieskich igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.