Pinus strobus Contorta to wolno rosnąca odmiana sosny wejmutki, o luźnym i wąskim pokroju, z wyraźnie wyprowadzonym przewodnikiem. Cechą charakterystyczną tej odmiany są jej skręcone igły. Mają one barwę zielononiebieską i długość do 8 cm. Zebrane są one w pęczki po pięć i w tych pęczkach nieregularnie skręcone, każdy pęczek w inną stronę. Pędy rośliny są proste i pod delikatnym kątem uniesione ku górze. Po 10 latach odmiana ta dorasta do ok. 4,5 m wysokości i ok. 2 m szerokości. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, nisko szczepione. Inne odmiany o „poskręcanych” igłach w obrębie Pinus strobus to m.in.:

  • Pinus strobus Green Twist
  • Pinus strobus Tiny Kurls
  • Pinus strobus Torulosa
  • Pinus strobus Wiggles

WYMAGANIA
Pinus strobus Contorta to sosna łatwa w uprawie. Preferuje gleby umiarkowanie żyzne i przepuszczalne. Nie toleruje nadmiaru wody.

ZASTOSOWANIE
Sosna wejmutka Contorta to wyjątkowo oryginalna sosna. Polecana do dużych ogrodów i parków, zwłaszcza dla kolekcjonerów roślin dziwnych i nietypowych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana ta została znaleziona przed 1932 rokiem w Seneca Park, Rochester, NY, USA. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus strobus Contorta
Pinus strobus Contorta – materiał oferowany
do sprzedaży

Pinus strobus Contorta
Pinus strobus Contorta - zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.