Pinus strobiformis Loma Linda to karłowa, wolno rosnąca odmiana o gęstym, zwartym, piramidalnym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 2 m wysokości i ok. 1 m szerokości. Odznacza się pięknymi, delikatnymi, niebieskimi igłami. Są one zebrane w pęczki po pięć. Igły na pędach ułożone są bardzo gęsto i nadają roślinie charakterystyczny, puchaty wygląd.

WYMAGANIA
Sosna biała Loma Linda jest odmianą o stosunkowo małych wymaganiach glebowych. Najlepiej sadzić ją w podłożu lekkim i przepuszczalnym. Preferuje stanowiska w pełni nasłonecznione (wtedy najładniej się wybarwia). Odmiana w pełni mrozoodporna.

ZASTOSOWANIE
Pinus strobiformis Loma Linda to niezwykle ciekawa i piękna odmiana sosny. Doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów oraz na rabaty z niedużymi roślinami. Ze swoją nastroszoną, gęstą igłą wygląda bardzo dekoracyjnie.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana przed 1999 rokiem przez Jerry Morrisa, USA. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus strobiformis Loma Linda
Pinus strobiformis Loma Linda

Sosna biała Loma Linda – zbliżenie igieł
Sosna biała Loma Linda – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus strobiformis Loma Linda Sosna biała Loma Linda – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.