Pinus resinosa Pillnitz to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny czerwonej o zwartym, kulistym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 50 cm wysokości i ok. 60 cm szerokości. Igła jasna, szarozielona, stosunkowo cienka, sztywna i nastroszona. Igły u młodych roślin mają ok. 10 cm długości, a u starszych ulegają skróceniu. Pąki wierzchołkowe są słabo widoczne. Roczne przyrosty mają ok. 5 cm długości. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm. Dostępność, z powodu małej ilości zrazów do szczepień, ograniczona.

WYMAGANIA
Sosna czerwona Pillnitz preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub delikatnie ocienionych. Odmiana w pełni mrozoodporna.

ZASTOSOWANIE
Pinus resinosa Pillnitz to piękna, karłowa odmiana sosny czerwonej. Doskonale pasuje do ogrodów skalnych i na wrzosowiska, a także do zestawów z innymi, karłowymi roślinami. Wspaniała odmiana polecana wszystkim miłośnikom i kolekcjonerom karłowych roślin. Można ją również uprawiać w pojemnikach np. na balkonach lub na tarasach. W przypadku prowadzenia roślin w pojemnikach należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami, ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uprawiana w Niemczech przed 2005 rokiem. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus resinosa Pillnitz – roślina zaszczepiona na pniu
Pinus resinosa Pillnitz – roślina zaszczepiona na pniu

Sosna czerwona Pillnitz – zbliżenie igieł
Sosna czerwona Pillnitz – zbliżenie igieł

Pinus resinosa Pillnitz – roślina zaszczepiona na pniu
Pinus resinosa Pillnitz – roślina zaszczepiona na pniu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus resinosa Pillnitz – roślina zaszczepiona na pniu Sosna czerwona Pillnitz – zbliżenie igieł Pinus resinosa Pillnitz – roślina zaszczepiona na pniu

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.