Pinus pumila Glauca to karłowa sosna o szaroniebieskich igłach. Po 10 latach dorasta do ok. 1,2 m wysokości i ok. 0,9 m szerokości. Pokrój nieregularny, krzaczasto-kulisty. Miękkie igły zebrane są w pęczki po pięć i mają ok. 7 cm długości. Z zewnątrz są one niebieskie, wewnątrz zielone. Dzięki temu sosna ta oglądana z daleka ma stonowaną, szaroniebieską barwę. Na wiosną na młodych przyrostach pojawiają się duże, czerwone, męskie kwiatostany. Ich czerwona barwa wspaniale kontrastuje z szaroniebieskim kolorem igieł. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 2 letnie, nisko szczepione.

WYAMAGANIA
Pinus pumila Glauca jest rośliną łatwą w uprawie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale jak większość sosen nie toleruje gleb ciężkich i nieprzepuszczalnych.

ZASTOSOWANIE
Sosna karłowa Glauca doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Dobra odmiana dla miłośników roślin o stonowanych kolorach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wymieniana w literaturze europejskiej przed 1943 rokiem. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus pumila Glauca
Pinus pumila Glauca

Sosna karłowa Glauca – zbliżenie igieł
Sosna karłowa Glauca – zbliżenie igieł

Pinus pumila Glauca – zbliżenie igieł
Pinus pumila Glauca – zbliżenie igieł

Sosna karłowa Glauca
Sosna karłowa Glauca

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus pumila Glauca Sosna karłowa Glauca – zbliżenie igieł Pinus pumila Glauca – zbliżenie igieł Sosna karłowa Glauca

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.