Pinus peuce to piękna, pięcioigielna sosna o bardzo regularnym i stosunkowo wąskim, stożkowym pokroju. Igły cienkie, niebieskozielone, zebrane są po pięć w sztywne pęczki sterczące do góry. Kora gładka, szarobrązowa. Przyrosty roczne mają ok. 50-70 cm długości. Szyszki są wąskie i długie. W środowisku naturalnym występuje na Bałkanach.

WYMAGANIA
Sosna rumelijska ma stosunkowo małe wymagania glebowe. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych i na glebach przepuszczalnych.

ZASTOSOWANIE
Pinus peuce to piękna sosna zarówno do dużych jak i średniej wielkości ogrodów. Można ją sadzić pojedynczo, a także w zestawieniach z innymi, mniejszymi roślinami, dla których będzie stanowić tło.

Pinus peuce – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Pinus peuce – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Sosna rumelijska – zbliżenie igieł
Sosna rumelijska – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus peuce – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Sosna rumelijska – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.