Pinus parviflora Regenhold Broom to bardzo wolno rosnąca, miniaturowa odmiana sosny drobnokwiatowej. Po 10 latach osiąga ok. 30-40 cm średnicy. Pokrój początkowo luźny, nieregularny, w starszym wieku kulisty. Igły są dość krótkie, niebieskozielone. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (10-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna drobnokwiatowa Regenhold Broom preferuje gleby lekkie, przepuszczalne i dobrze zdrenowane. Jest w pełni odporna na mróz. 

ZASTOSOWANIE
Pinus parviflora Regenhold Broom to jedna z ciekawszych, miniaturowych odmian tego gatunku. Doskonała do ogrodów japońskich, na skalniaki i na wrzosowiska.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Jest to „czarcia miotła” znaleziona przed 2006 r. na Pinus praviflora Regenhold. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus parviflora ‘Regenhold Broom’
Pinus parviflora ‘Regenhold Broom’

Sosna drobnokwiatowa ‘Regenhold Broom’ – zbliżenie igieł
Sosna drobnokwiatowa ‘Regenhold Broom’
– zbliżenie igieł

Pinus parviflora ‘Regenhold Broom’ – zbliżenie igieł
Pinus parviflora ‘Regenhold Broom’ – zbliżenie igieł

Sosna drobnokwiatowa ‘Regenhold Broom’
Sosna drobnokwiatowa ‘Regenhold Broom’

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus parviflora ‘Regenhold Broom’ Sosna drobnokwiatowa ‘Regenhold Broom’ – zbliżenie igieł Pinus parviflora ‘Regenhold Broom’ – zbliżenie igieł Sosna drobnokwiatowa ‘Regenhold Broom’

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.