Sosna niebieska, pięcioigielna, karłowa. Bardzo wolno rosnąca odmiana sosny drobnokwiatowej. Po 10-ciu latach może (w sprzyjających warunkach) osiągnąć ok. 1 m wysokości i szerokości. Pokrój nieregularny, zwarty i bardzo gęsty. Igły intensywnie niebieskie, delikatne, krótkie (ok. 4 cm długości) i gęsto osadzone na pędach. Roczne przyrosty sięgają ok. 5-7 cm. Odmiana znana jedynie wśród kolekcjonerów. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Pinus parviflora Nellie D. wymaga miejsc słonecznych i przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej gleby.

ZASTOSOWANIE
Sosna drobnokwiatowa Nellie D. polecana jest do małych, przydomowych ogrodów w miejsca wyeksponowane i reprezentacyjne. Można ją sadzić pod drutami wysokiego napięcia.

NAZEWNICTWO
Pinus parviflora Nellie D. przez wybitnych amerykańskich kolekcjonerów rzadkich roślin Dennisa and Mary Lou Dodge z Bethlehem Nursery określana jest jako Pinus parviflora ‘M-Par. #6'.

Pinus parviflora Nelliie D.
Pinus parviflora Nellie D. - materiał oferowany
do sprzedaży

Pinus parviflora Nelliie D.
Pinus parviflora Nellie D. - materiał oferowany
do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.