Pinus parviflora Gyoku-sho-hime to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny drobnokwiatowej. Pokrój gęsty, nieregularny i w młodym wieku zbliżony do kulistego. Po 10 latach dorasta do ok. 1,2 m wysokości i ok. 0,8 m szerokości. Roczne przyrosty to ok. 9-12 cm. Igły miękkie, lekko skręcone, zebrane po pięć mają długość do 2 cm i ciemną, zielononiebieską barwę. Są one gęsto osadzone na wierzchołkach pędów.

WYMAGANIA
Sosna drobnokwiatowa Gyoku-sho-hime to odmiana łatwa w uprawie. Preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne, ale nie toleruje nadmiaru wody. Najlepiej sadzić ją na stanowiskach słonecznych i osłoniętych. Całkowicie odporna na mróz.

ZASTOSOWANIE
Pinus parviflora Gyoku-sho-hime należy do jednych z ciekawszych i piękniejszych odmian sosen. Jej malowniczy pokrój, delikatna igła i charakterystyczna barwa powodują, że będzie urokliwie wyglądać w każdym ogrodzie. Jeśli ktoś ma ogród w stylu orientalnym to w żadnym wypadku nie powinien pominąć tej odmiany. Doskonała odmiana do małych ogrodów, na skalniaki, alpinaria i niskie rabaty.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wymieniona w 1976 r. przez Valavanisa, jako kultywar hodowany w Japonii. Synonim: Pinus parviflora Hagoromo. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus parviflora Hagoromo
Pinus parviflora Gyoku-sho-hime - materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.