Szybko rosnąca odmiana sosny drobnokwiatowej o luźnym, wyprostowanym pokroju często wyprowadzająca kilka przewodników. Roczne przyrosty mogą dochodzić do 30-40 cm długości. Igły zebrane po pięć długości 5-6 cm z zewnątrz ciemnozielone, wewnątrz srebrzystoniebieskie. Dzięki temu sosna widziana z daleka ma intensywną, zielononiebieskawą barwę. Na końcach pędów igły są zebrane w szerokie, nieregularne pędzle ukazujące dość duże pączki wierzchołkowe barwy pomarańczowobrązowej. Pomimo nieregularnego pokroju odmiana ta dosyć dobrze się zagęszcza. Wiosną, w dolnej części młodych przyrostów, pojawiają się liczne kwiaty męskie w jasnoróżowym kolorze.

WYMAGANIA
Pinus parviflora Green Monkey to sosna stosunkowo łatwa w uprawie. Lubi gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne, ale nie toleruje nadmiaru wody. Najlepiej sadzić ją na stanowiskach słonecznych. Całkowicie odporna na mróz. 

ZASTOSOWANIE
Sosna drobnokwiatowa Green Monkey należy do jednych z ciekawszych i piękniejszych odmian sosen. Jej malowniczy pokrój, delikatna igła i charakterystyczna barwa powodują, że będzie urokliwie wyglądać w każdym ogrodzie. Jeśli ktoś ma ogród w stylu orientalnym to w żadnym wypadku nie może pominąć tej sosny.

Pinus parviflora Green Monkey
Pinus parviflora Green Monkey -
materiał oferowany do sprzedaży,
zdjęcie zrobiono w pochmurny dzień

Pinus parviflora Green Monkey
Sosna drobnokwiatowa Green Monkey -
materiał oferowany do sprzedaży,
zdjęcie zrobiono w słoneczny dzień

Pinus parviflora Green Monkey
Sosna drobnokwiatowa Green Monkey -
zbliżenie igieł

Pinus parviflora Green Monkey
Pinus parviflora Green Monkey - młode przyrosty
i widoczne na nich jasnoróżowe kwiaty męskie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.