Pinus parviflora ‘Dai-ho’ to wolno rosnąca odmiana sosny drobnokwiatowej o nieregularnym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 1,2 m wysokości i ok. 0,6 m szerokości. Igły miękkie, lekko skręcone, zebrane są w pęczki po pięć i mają zielonosrebrzystą barwę. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 lub 3 letnie.

WYMAGANIA
Sosna drobnokwiatowa ‘Dai-ho’ to odmiana łatwa w uprawie. Preferuje gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne, ale nie toleruje nadmiaru wody. Najlepiej sadzić ją na stanowiskach słonecznych i osłoniętych. Całkowicie odporna na mróz.

ZASTOSOWANIE
Pinus parviflora ‘Dai-ho’ to doskonała odmiana do małych ogrodów, na skalniaki, alpinaria i niskie rabaty.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wymieniona w 1976 r. przez Valavanisa, jako kultywar hodowany w Japonii. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus parviflora ‘Dai-ho’
Pinus parviflora ‘Dai-ho’

Sosna drobnokwiatowa ‘Dai-ho’
Sosna drobnokwiatowa ‘Dai-ho’

Pinus parviflora ‘Dai-ho’ – zbliżenie igieł
Pinus parviflora ‘Dai-ho’ – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus parviflora ‘Dai-ho’ Sosna drobnokwiatowa ‘Dai-ho’ Pinus parviflora ‘Dai-ho’ – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.