Pinus nigra Spielberg to wolno rosnąca odmiana sosny czarnej. Po 10 latach dorasta do ok. 1,2 m wysokości. Pokrój gęsty, zwarty, szerokojajowaty. Przyrosty roczne mają do 10 cm długości. Igły są barwy ciemnozielonej i osiągają 10-12 cm długości. Latem odmiana ta daje bardzo dekoracyjne drugie przyrosty w postaci charakterystycznych, niedużych pędzli. Mają one długość ok. 4-5 cm i otoczone są krótką, ale bardzo gęstą, jasnozieloną igłą. Dzięki temu sosna ta jest bardzo „puszysta” oraz delikatnie mieni się odcieniami zieleni. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Sosna czarna Spielberg preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus nigra Spielberg to piękna odmiana sosny czarnej. Bardzo ładnie prezentuje się zaszczepiona na pewnej wysokości np. 60 cm. Doskonale pasuje do dużych ogrodów skalnych i wrzosowych. Posadzona w wyeksponowanym miejscu, w niedużym ogrodzie doda mu elegancji i uroku.  Ponieważ sosna ta jest odmianą o dość powolnym wzroście, można ją przez kilka lat prowadzić w donicy.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana ta czasami oferowana jest do sprzedaży, jako Pinus nigra Würstle (sosna czarna Würstle) lub Pinus nigra Nana Würstle (sosna czarna Nana Würstle).

Pinus nigra Spielberg
Pinus nigra Spielberg – materiał oferowany
do sprzedaży
Pinus nigra Spielberg
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.