Pinus nigra Pierrick Bregéon (nazwa handlowa: Pinus nigra BREPO) to jedna z ładniejszych odmian sosny czarnej. Charakteryzuje się bardzo zwartym i gęstym pokrojem lekko spłaszczonej kuli. Rośnie bardzo wolno i po 10 latach osiąga ok. 45 cm wysokości i ok. 60 cm szerokości. Pędy są krótkie i bardzo gęsto ułożone. Igła długa, ciemnozielona, błyszcząca i w bardzo charakterystyczny sposób „stercząca” do góry. Odmiana ta bardzo dobrze wygląda zaszczepiona na niewysokim pieńku. Dzięki temu doskonale zostaje wyeksponowany jej piękny pokrój. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm. Odmiana ta dostępna jest w naszej Szkółce również w formie nisko szczepionej.

WYMAGANIA
Sosna czarna Pierrick Bregéon preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus nigra Pierrick Bregéon to piękna, kulista odmiana sosny czarnej. Doskonale pasuje do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do zestawów z innymi, niedużymi roślinami. Doskonała roślina na niewysokie obwódki lub szpalery. Ponieważ sosna ta jest odmianą o dość powolnym wzroście, można ją przez kilka lat prowadzić w donicy.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO/INNE
Pinus nigra Pierrick Bregéon, według informacji podawanych przez Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012, to mieszaniec między P. densiflora a P. nigra. Odmiana została znaleziona przed rokiem 1992 przez Henriego Bregéon, Szwajcaria. Według informacji podawanych przez Community Plant Variety Office odmiana nie jest objęta ochroną prawną, gdyż wnioskodawca o ochronę praw wycofał swój wniosek w trakcie procedury ustanawiania ochrony. Synonim: Pinus nigra Benelux. Nazwa handlowa: Pinus nigra BREPO (w ofertach handlowych często spotykana jest pisownia: Pinus nigra Brepo).

Pinus nigra Pierrick Bregéon – roślina zaszczepiona na pniu o wysokości 40 cm
Pinus nigra Pierrick Bregéon – roślina zaszczepiona
na pniu o wysokości 40 cm

Sosna czarna Pierrick Bregéon – zbliżenie
Sosna czarna Pierrick Bregéon – zbliżenie

Pinus nigra Pierrick Bregéon – zbliżenie
Pinus nigra Pierrick Bregéon – zbliżenie

Sosna czarna Pierrick Bregéon – roślina zaszczepiona na pniu o wysokości 40 cm
Sosna czarna Pierrick Bregéon – roślina zaszczepiona
na pniu o wysokości 40 cm

W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży sosna czarna Pierrick Bregéon nisko szczepiona
W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży
sosna czarna Pierrick Bregéon nisko szczepiona

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus nigra Pierrick Bregéon – roślina zaszczepiona na pniu o wysokości 40 cm Sosna czarna Pierrick Bregéon – zbliżenie Pinus nigra Pierrick Bregéon – zbliżenie Sosna czarna Pierrick Bregéon – roślina zaszczepiona na pniu o wysokości 40 cm W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży sosna czarna Pierrick Bregéon nisko szczepiona

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.