Pinus nigra Petra to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny czarnej. Charakteryzuje się bardzo gęstym i zwartym pokrojem. Początkowo rośnie kuliście, ale z wiekiem staje się lekko spłaszczona. Po 10 latach dorasta do ok. 40 cm wysokości i ok. 60 cm szerokości. Roczne przyrosty mają 5-7 cm długości. Igły długie, barwy ciemnozielonej, osiągają do 12 cm długości i są zebrane po dwie. Pąki duże, wyraźnie widoczne, srebrzyste. Odmiana podobna do Pinus nigra Black Prince (sosna czarna Black Prince). Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na wysokości 60 cm. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Sosna czarna Petra preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus nigra Petra to piękna, kulista odmiana sosny czarnej. Bardzo ładnie prezentuje się zaszczepiona na pewnej wysokości np. 60 cm. Doskonale pasuje do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do zestawów z innymi, niedużymi roślinami. Posadzona w wyeksponowanym miejscu, w niedużym ogrodzie doda mu elegancji i uroku.  Ponieważ sosna ta jest odmianą o dość powolnym wzroście, można ją przez kilka lat prowadzić w donicy.

Pinus nigra Petra Pa 60cm
Pinus nigra Petra – materiał oferowany do sprzedaży

Pinus nigra Petra Pa 60cm
Zbliżenie

Pinus nigra Petra Pa 60cm
Duże, srebrzyste pąki na Pinus nigra Petra

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.