Pinus nigra Oregon Green to wolno rosnąca odmiana sosny czarnej o wyprostowanym, szerokim pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 3 m wysokości i ok. 2 m szerokości. Charakteryzuje się bardzo regularnym, poziomym ułożeniem pędów bocznych. Igła jest sztywna, ciemnozielona, na pędach gęsto osadzona i silnie do nich przylegająca. Pąki wierzchołkowe są duże i jasnoszare.

WYMAGANIA
Sosna czarna Oregon Green preferuje gleby świeże, żyzne i przepuszczalne. Najlepiej rośnie posadzona na stanowisku słonecznym. Jest odmianą całkowicie odporną na mróz.

ZASTOSOWANIE   
Pinus nigra Oregon Green jest stosunkowo niedużą sosną o pięknej, soczystej, ciemnozielonej barwie igieł. Doskonale nadaje się zarówno do dużych, jak i niewielkich przydomowych ogrodów. Najlepiej sadzić ją jako soliter, aby wyeksponować jej piękny pokrój.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana przed 1996 r. przez Van Meter & Son Nursery, Boring, Oregon, USA. Synonimy: Pinus nigra Oregon Jade, Pinus nigra Select Green. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus nigra Oregon Green
Pinus nigra Oregon Green
Pinus nigra Oregon Green
Sosna czarna Oregon Green

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.