Pinus nigra Ola to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny czarnej. Po 10 latach osiąga ok. 0,5 m wysokości i 0,5 m szerokości. Pokrój zwarty, kulisty, bardzo gęsty. Igły jasnozielonej barwy w młodości mają ok. 5-6 cm długości, a u starszych egzemplarzy ulegają skróceniu. Przyrosty roczne osiągają ok. 4-5 cm długości. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione lub zaszczepione na niewysokim (20-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna czarna Ola preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych. Odmiana odporna na suszę i zanieczyszczenia powietrza.

ZASTOSOWANIE    
Pinus nigra Ola to piękna, miniaturowa odmiana sosny czarnej. Doskonale pasuje do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do zestawów z innymi, karłowymi roślinami. Wspaniała odmiana polecana wszystkim miłośnikom miniaturowych roślin.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Pinus nigra Ola
Pinus nigra Ola

Sosna czarna Ola
Sosna czarna Ola

Pinus nigra Ola – zbliżenie igieł
Pinus nigra Ola – zbliżenie igieł

Sosna czarna Ola – zbliżenie igieł
Sosna czarna Ola – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus nigra Ola Sosna czarna Ola Pinus nigra Ola – zbliżenie igieł Sosna czarna Ola – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.