Pinus nigra Maria charakteryzuje się bardzo gęstym, zwartym, regularnym pokrojem lekko spłaszczonej kuli. Rośnie bardzo wolno i po 10 latach osiąga ok. 40 cm wysokości i ok. 80 cm szerokości.  Igłę ma długą, soczystozieloną, błyszczącą. Na szczytach pędów rozkłada się ona gwiaździście ukazując pąki. Pędy są krótkie i bardzo gęsto ułożone, przez co igły nachodzą na siebie tworząc zwartą, sprężystą poduchę. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione. Odmiana ta dostępna jest również w naszej Szkółce w formie piennej, zaszczepiona na wysokości 60 cm. Podobne taksony to m.in.: Pinus x nigra Bayo, Pinus nigra Marie Brégeon, Pinus nigra Gaelle Brégeon (synonim: Pinus nigra Bambino).

WYMAGANIA
Sosna czarna Maria preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus nigra Maria to piękna, kulista odmiana sosny czarnej. Doskonale pasuje do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do zestawów z innymi, niedużymi roślinami. Dobra odmiana na niewysokie rabaty. Posadzona w wyeksponowanym miejscu w ogrodzie doda mu elegancji i uroku.  Ponieważ sosna ta jest odmianą o dość powolnym wzroście, można ją prowadzić w donicy.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Pinus nigra Maria
Pinus nigra Maria

Sosna czarna Maria
Sosna czarna Maria

Pinus nigra Maria
Pinus nigra Maria

Sosna czarna Maria
Sosna czarna Maria

Pinus nigra Maria
Pinus nigra Maria

Sosna czarna Maria
Sosna czarna Maria

W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży sosna czarna Maria zaszczepiona na pniu o wysokości 60 cm
W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży sosna czarna Maria
zaszczepiona na pniu o wysokości 60 cm

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus nigra Maria Sosna czarna Maria Pinus nigra Maria Sosna czarna Maria Pinus nigra Maria Sosna czarna Maria W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży sosna czarna Maria zaszczepiona na pniu o wysokości 60 cm

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.