Pinus nigra Lucia to karłowa, gęsta, zwarta i wolno rosnąca odmiana sosny czarnej. Pokrój początkowo kulisty. W starszym wieku odmiana ta ulega lekkiemu spłaszczeniu. Roczne przyrosty mają ok. 3 cm długości. Po 10 latach dorasta do ok. 0,5 m wysokości i 0,7 m szerokości. Igła długości ok. 3-4 cm ma ciemnozieloną barwę, jest sztywna i gęsto ułożona. Pąki niepozorne, schowane w szarych koszulkach. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm.

WYMAGANIA
Pinus nigra Lucia preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub delikatnie ocienionych. Odmiana odporna na suszę i zanieczyszczenia powietrza.

ZASTOSOWANIE
Pinus nigra Lucia to piękna, karłowa odmiana sosny czarnej. Doskonale pasuje do ogrodów skalnych i na wrzosowiska, a także do zestawów z innymi, karłowymi roślinami. Wspaniała odmiana polecana wszystkim miłośnikom małych roślin.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Pinus nigra Lucia
Pinus nigra Lucia

Sosna czarna Lucia
Sosna czarna Lucia

Pinus nigra Lucia – zbliżenie igieł
Pinus nigra Lucia – zbliżenie igieł

Sosna czarna Lucia
Sosna czarna Lucia

Pinus nigra Lucia
Pinus nigra Lucia

Sosna czarna Lucia
Sosna czarna Lucia

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus nigra Lucia Sosna czarna Lucia Pinus nigra Lucia – zbliżenie igieł Sosna czarna Lucia Pinus nigra Lucia Sosna czarna Lucia

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.