Pinus nigra Hubert to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny czarnej o zwartym, kulistym pokroju. Igła ciemnozielona, bardzo sztywna i kłująca. Ułożona jest ona wyraźnie parami i szczotkowato najeżona. Ma ok. 5 cm długości, a na szycie pędów układa się promieniście, odsłaniając duże i ostro zakończone pąki. Roczne przyrosty są bardzo grube i mają ok. 6 cm długości. Trzyletnie rośliny osiągają ok. 14 cm średnicy. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm. Dostępność, z powodu małej ilości zrazów do szczepień, ograniczona.

WYMAGANIA
Sosna czarna Hubert preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub delikatnie ocienionych. Odporna na suszę i zanieczyszczenia powietrza.

ZASTOSOWANIE
Pinus nigra Hubert to piękna, karłowa odmiana sosny czarnej. Doskonale pasuje do ogrodów skalnych i na wrzosowiska, a także do zestawów z innymi, karłowymi roślinami. Wspaniała odmiana polecana wszystkim miłośnikom i kolekcjonerom małych roślin. Można ją również uprawiać w pojemnikach np. na balkonach lub na tarasach. W przypadku prowadzenia roślin w pojemnikach należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami, ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany. Egzemplarze mateczne roślin, z których pobierane są zrazy do szczepień, pochodzą ze Szkółki pana Špačka, Vysoké Chvojno, Czechy.

Pinus nigra Hubert – roślina zaszczepiona na pniu
Pinus nigra Hubert – roślina zaszczepiona na pniu

Sosna czarna Hubert – zbliżenie
Sosna czarna Hubert – zbliżenie

Pinus nigra Hubert – zbliżenie igieł
Pinus nigra Hubert – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus nigra Hubert – roślina zaszczepiona na pniu Sosna czarna Hubert – zbliżenie Pinus nigra Hubert – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.