Pinus nigra Green Tower to niewielka, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny czarnej. Po 10 latach dorasta do ok. 1,5 m wysokości i ok. 0,5 m szerokości. Wszystkie pędy u tej odmiany skierowane są pionowo do góry. Są one sztywne, dość grube i tworzą bardzo zwarty i gęsty słupek. Igły są długie (10-15 cm), stosunkowo cienkie, ciemnozielone i bardzo gęsto osadzone na pędach. Na sośnie są one tak ułożone, że nadają jej bardzo puchaty wygląd. Pąki duże, długie, ostro zakończone, białe, na wierzchołkach często zalane żywicą. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Sosna czarna Green Tower jest odmianą bardzo tolerancyjną, jeżeli chodzi o warunki siedliskowe. Dobrze rośnie nawet na glebach suchych i piaszczystych. Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko ocienione. Odmiana ta jest odporna na zanieczyszczenia powietrza i w pełni mrozoodporna.

ZASTOSOWANIE
Pinus nigra Green Tower to piękna i bardzo ciekawa odmiana sosny czarnej. Swoim wyglądem przypomina puchaty słupek. Dlatego, że roślina ta rośnie bardzo wolno i docelowo nie osiąga zbyt dużych rozmiarów, doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, na wrzosowiska lub do większych ogrodów skalnych. Dobra odmiana na niewysokie szpalery. Z powodu odporności na zanieczyszczenia powietrza nadaje się do nasadzeń miejskich.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona jako siewka przed 1999 rokiem przez Martina Zimmera, Niemcy. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus nigra Green Tower
Pinus nigra Green Tower

Sosna czarna Green Tower - zbliżenie igły
Sosna czarna Green Tower - zbliżenie igły

Pinus nigra Green Tower - pąki
Pinus nigra Green Tower - pąki

Sosna czarna Green Tower
Sosna czarna Green Tower

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.