Pinus nigra Bobo to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny czarnej. Charakteryzuje się zwartym i gęstym pokrojem. Początkowo rośnie w kształcie bardzo regularnej kuli, ale z wiekiem może się lekko spłaszczać. Igły średniej długości mają barwę ciemnozieloną. Zebrane są po dwie i tworzą na roślinie bardzo wyraźne pęczki. Przyrosty są sztywne, grube i mają ok. 3-5 cm długości. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm.

WYMAGANIA
Sosna czarna Bobo preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus nigra Bobo to piękna, kulista odmiana sosny czarnej. Najlepiej prezentuje się szczepiona na niewysokim pieńku. Doskonale pasuje do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do zestawów z innymi, karłowymi roślinami. Ponieważ sosna ta jest odmianą o dość powolnym wzroście, można ją przez kilka lat prowadzić w donicy, ozdabiając tarasy, altany lub balkony.

Pinus nigra Bobo Pa 40cm
Pinus nigra Bobo – roślina rosnąca w gruncie

Pinus nigra Bobo Pa 40cm
Sosna czarna Bobo – zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.