Pinus mugo Wintersonne to gęsta, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny o zwartym, krzaczastym pokroju. Roczne przyrosty mają ok. 5-6 cm długości. Igła długości 5 cm, latem jest jasnozielona, a jesienią staje się złocistożółta. Najintensywniej wybarwione są końcówki igieł, natomiast ich nasada często pozostaje zielona. Tworzy to wspaniały efekt kolorystyczny na roślinie. Złocisty kolor utrzymuje się na igłach przez całą zimę. Wiosną igły pomału jaśnieją, stają się lekko seledynowe, a w końcu zielone. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Wintersonne preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Wintersonne to przepiękna odmiana mająca zimą złociste (żółte) igły. Doskonale będzie prezentować się w każdym ogrodzie. Nadaje się do ogrodów skalnych i na wrzosowiska. To wspaniała roślina na ożywienie zimowego ogrodu, poprzez dodanie mu odrobiny ciepłego, żółtego koloru.

Pinus mugo Wintersonne 1
Pinus mugo Wintersonne – 7 letnia roślina rosnąca
w gruncie, zdjęcie zrobiono w listopadzie

Pinus mugo Wintersonne 2
Sosna kosodrzewina Wintersonne – 7 letnia roślina rosnąca
w gruncie, zdjęcie zrobiono w listopadzie

Pinus mugo Wintersonne
Pinus mugo Wintersonne – materiał oferowany do sprzedaży, zdjęcie zrobiono w listopadzie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.