Karłowa sosna kulista. Pinus mugo Varella to bardzo wolno rosnąca odmiana o regularnym, zwartym, kulistym pokroju. Roczne przyrosty mają długość ok. 5 cm. Po 10 latach może osiągnąć (w zależności od warunków) 50-70 cm średnicy. Igły zielone, sztywne i zdecydowanie dłuższe niż u gatunku (ok. 10-12 cm długości). Latem rozwija częściowo pąki na końcach przyrostów tworząc ozdobne, krótkie pędzelki (podobne jak u Pinus nigra Spielberg).

WYMAGANIA
Pinus mugo Varella ma małe wymagania glebowe. Preferuje miejsca słoneczne oraz gleby lekkie i przepuszczalne.

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Varella to doskonała roślina do małych ogrodów i na skalniaki. Można ją również uprawiać w pojemnikach. Jest to jedna z ciekawszych i ładniejszych, kulistych odmian sosny kosodrzewiny.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wprowadzona do sprzedaży w niemieckich szkółkach roślin ozdobnych pod koniec XX wieku przez Hartmuta Carstensa.

Pinus mugo Varella
Pinus mugo Varella - materiał oferowany do sprzedaży

Pinus mugo Varella
Pinus mugo Varella - charakterystyczne „pędzelki”
na końcach pędów

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.