Pinus mugo Tyler to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Roczne przyrosty mają do 2-3 cm długości. Po 10 latach dorasta do ok. 30 cm średnicy. Pędy ułożone są bardzo gęsto i tworzą zwartą, gęstą, idealną kulę. Igła długości 1-2 cm ma barwę ciemnozieloną. Pąki są wyraźnie widoczne i latem jasnobrązowe. Na zimę zmieniają one barwę na ciemnobrązową. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (20-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Tyler preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Tyler to piękna, miniaturowa odmiana sosny kosodrzewiny. Doskonale nadaje się do ogrodu przydomowego, ogrodu skalnego lub na wrzosowisko. Najlepiej prezentuje się zaszczepiona na niewysokim pieńku. Można ją także prowadzić w pojemniku lub tworzyć z nią miniaturowe ogródki w donicach. Polecana wszystkim miłośnikom karłowych roślin.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyska przed 2004 rokiem w Republice Czeskiej. Nazwa rośliny pochodzi od nazwiska dyrektora Arboretum w Průhonicach. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus mugo Tyler – roślina zaszczepiona na niewysokim pieńku
Pinus mugo Tyler – roślina
zaszczepiona na niewysokim pieńku

Sosna kosodrzewina Tyler – igła i pąki
Sosna kosodrzewina Tyler – igła i pąki

Pinus mugo Tyler
Pinus mugo Tyler

Sosna kosodrzewina Tyler – igła i pąki
Sosna kosodrzewina Tyler – igła i pąki

Pinus mugo Tyler – roślina zaszczepiona na niewysokim pieńku
Pinus mugo Tyler – roślina
zaszczepiona na niewysokim pieńku

Sosna kosodrzewina Tyler – zbliżenie
Sosna kosodrzewina Tyler – zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.