Pinus mugo Suzi to bardzo wolno rosnąca, miniaturowa odmiana sosny kosodrzewiny. Pokrój gęsty, bardzo regularny, zwarty, kulisty. Roczne przyrosty mają 15-20 mm długości. Po 10 latach dorasta do ok. 30 cm szerokości i ok. 30 cm wysokości. Igła ma barwę ciemnozieloną, jest krótka i gęsto osadzona. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na wysokości 20-30 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Suzi nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale jak każda sosna preferuje gleby lekkie i przepuszczalne oraz miejsca nasłonecznione lub półcieniste. Odmiana mało wymagająca i łatwa w uprawie.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Suzi to piękna, miniaturowa odmiana kosodrzewiny. Najlepiej prezentuje się zaszczepiona na niewysokim pniu, ponieważ wówczas doskonale widać jej kulisty pokrój. Polecana zwłaszcza wszystkim miłośnikom miniatur. To wspaniała sosna np. na nieduży skalniak.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wymieniona w 2003 r. w ofercie handlowej Kenwith Nursery w Wielkiej Brytanii. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus mugo Suzi
Pinus mugo Suzi

Pinus mugo Suzi – zbliżenie igły i pąków
Pinus mugo Suzi – zbliżenie igły i pąków

Sosna kosodrzewina Suzi – zbliżenie igły i pąków
Sosna kosodrzewina Suzi – zbliżenie igły i pąków

Sosna kosodrzewina Suzi
Sosna kosodrzewina Suzi

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo Suzi Pinus mugo Suzi – zbliżenie igły i pąków Sosna kosodrzewina Suzi – zbliżenie igły i pąków Sosna kosodrzewina Suzi

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.