Miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny o zwartym, gęstym pokroju i kształcie lekko spłaszczonej kuli. Roczne przyrosty ma bardzo krótkie od 3 do 5 cm, po 7 latach dorasta do ok. 20 cm średnicy. Igły są ciemnozielone, zebrane po dwie, długości 2-3 cm promieniście rozłożone na pędach.

WYMAGANIA
Pinus mugo Susse Perle to sosna lubiąca miejsca słoneczne oraz lekkie, przepuszczalne gleby.

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Susse Perle jest jedną z wielu pięknych miniatur. W Polsce oferowana przez nieliczne szkółki roślin ozdobnych. Polecana dla wszystkich miłośników małych sosen. 

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Przez niektóre źródła dendrologiczne i niektórych szkółkarzy odmiana ta zaliczana jest do Pinus uncinata. W związku z tym w niektórych ofertach handlowych lub opracowaniach naukowych można spotkać Pinus uncinata Susse Perle (sosna hakowata Susse Perle). W krajach niemieckojęzycznych odmiana ta oznaczana jest jako Pinus mugo Süße Perle (dosłownie: „słodka perła”).

Pinus mugo (uncinata) Susse Perle
Pinus mugo (uncinata) Susse Perle – materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.