Pinus mugo subsp. uncinata Maja to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny hakowatej. Pokrój gęsty i zwarty. Ta piękna odmiana ma kształt lekko spłaszczonej kuli. Przyrosty roczne mają 1,5 cm długości. Igła bardzo krótka, jasnozielona. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 letnie, zaszczepione na wysokości 10-20 cm.

WYMAGANIA
Pinus mugo subsp. uncinata Maja preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo subsp. uncinata Maja jest doskonałą rośliną do niewielkich ogrodów skalnych, na wrzosowiska i na niewysokie rabaty. Doskonała odmiana do uprawy w pojemnikach np. na balkonach i tarasach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany. Spotykana nazwa polska to: sosna hakowata Maja.

Pinus mugo subsp. uncinata Maja – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Pinus mugo subsp. uncinata Maja – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Zbliżenie
Zbliżenie

Sosna hakowata Maja
Sosna hakowata Maja

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo subsp. uncinata Maja – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Zbliżenie Sosna hakowata Maja Zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.