Pinus mugo Litomyšl to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny o zwartym, regularnym, kulistym pokroju. Rośnie bardzo wolno i po 10 latach osiąga ok. 40 cm średnicy. Roczne przyrosty mają długość do 5 cm. Igły są ciemnozielone, sztywne, zebrane po dwie i bardzo gęsto, szczotkowato osadzone dookoła pędów. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na pieńku wysokości 40-60 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Litomyšl jest odmianą łatwą w uprawie bez specjalnych wymagań glebowych. Najlepiej sadzić ją w miejscach nasłonecznionych lub lekko ocienionych. Preferuje gleby lekkie i przepuszczalne.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Litomyšl to ciekawa, miniaturowa odmiana kosodrzewiny, doskonale prezentująca się w ogrodzie na niewysokim pniu. Dobra odmiana do niewielkich ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana została wyselekcjonowana około 1980 roku przez J. Klusoňia, Czechy. Przez niektóre źródła dendrologiczne i niektórych szkółkarzy odmiana ta zaliczana jest do Pinus uncinata. W związku z tym w niektórych ofertach handlowych lub opracowaniach naukowych można spotkać Pinus uncinata Litomyšl (sosna hakowata Litomyšl).

Pinus mugo (uncinata) Litomysl Pa 40cm
Pinus mugo (uncinata) Litomyšl – materiał oferowany
do sprzedaży

Pinus mugo (uncinata) Litomysl Pa 40cm
Zbliżenie
Pinus mugo (uncinata) Litomysl Pa 40cm
Pinus mugo (uncinata) Litomyšl – materiał oferowany
do sprzedaży
Pinus mugo (uncinata) Litomysl Pa 40cm
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.