Pinus mugo subsp. uncinata Heideperle to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny o zwartym, kulistym pokroju. Rośliny 5 letnie mają ok. 15 cm średnicy. Igła jest bardzo krótka, do 1 cm długości i ma soczystą, jasnozieloną barwę. Przyrosty roczne mają ok. 3-4 cm długości. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewnia Heideperle preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo subsp. uncinata Heideperle to przepiękna, miniaturowa odmiana. Doskonale będzie się prezentować w ogrodzie skalnym, na wrzosowisku lub na niewysokich rabatach. Odmianę tę można również uprawiać w pojemnikach np. na balkonach lub na tarasach. W przypadku prowadzenia roślin w pojemnikach należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami, ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Pinus mugo subsp. uncinata Heideperle – roślina zaszczepiona na pniu
Pinus mugo subsp. uncinata Heideperle – roślina
zaszczepiona na pniu

Sosna kosodrzewnia Heideperle – roślina zaszczepiona na pniu
Sosna kosodrzewnia Heideperle – roślina
zaszczepiona na pniu

Pinus mugo subsp. uncinata Heideperle – zbliżenie igieł
Pinus mugo subsp. uncinata Heideperle – zbliżenie igieł

Sosna kosodrzewnia Heideperle – zbliżenie igieł
Sosna kosodrzewnia Heideperle – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo subsp. uncinata Heideperle – roślina zaszczepiona na pniu Sosna kosodrzewnia Heideperle – roślina zaszczepiona na pniu Pinus mugo subsp. uncinata Heideperle – zbliżenie igieł Sosna kosodrzewnia Heideperle – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.