Pinus mugo Grüne Welle to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Pokrój gęsty, zwarty, regularny. W starszym wieku przyjmuje kształt mocno spłaszczonej kuli. Po 10 latach dorasta do ok. 40 cm szerokości i ok. 20 cm wysokości. Przyrosty roczne mają do 4 cm długości i są mocno, horyzontalnie rozgałęzione. Igły krótkie, ciemnozielone, gęsto osadzone na pędach. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione lub zaszczepione na niewysokim (15-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Grüne Welle preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Grüne Welle to przepiękna miniaturowa odmiana. Doskonale będzie prezentować się w ogrodzie skalnym lub na wrzosowisku zaszczepiona na niewysokim pieńku. Można ją także prowadzić w pojemnikach, ale należy pamiętać o zabezpieczeniu na zimę donicy przed mrozem.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Sosna kosodrzewina Grüne Welle została wprowadzona do sprzedaży przez niemiecką szkółkę roślin ozdobnych G. Hortsmanna w 1983 roku. Przez niektóre źródła dendrologiczne i niektórych szkółkarzy odmiana ta zaliczana jest do Pinus uncinata. W związku z tym w niektórych ofertach handlowych lub opracowaniach naukowych można spotkać: Pinus uncinata Grüne Welle (sosna hakowata Grüne Welle).

Pinus mugo (uncinata) Grune Welle
Materiał oferowany do sprzedaży
Pinus mugo (uncinata) Grune Welle
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.