Pinus mugo Glüss H.B. to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Odznacza się niezwykle zwartym i gęstym pokrojem lekko spłaszczonej kuli. Rośliny 6 letnie mają 20 cm szerokości i 20 cm wysokości. Przyrosty roczne osiągają długość 1,5-2 cm. Igła sprawia wrażenie dość delikatnej, ma ciemnozielony kolor i 2-3 cm długości. Pędy są bardzo ciasno ułożone obok siebie, przez co igła jest nastroszona i tworzy na roślinie coś w rodzaju jeża. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, szczepione na pieńku wysokości 40 cm. Dostępność ograniczona.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Glüss H.B. preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Glüss H.B. to przepiękna miniaturowa odmiana. Doskonale będzie prezentować się w ogrodzie skalnym lub na wrzosowisku zaszczepiona na niewysokim pieńku. Można ją także prowadzić w pojemnikach, ale należy pamiętać o zabezpieczeniu na zimę donicy przed mrozem.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Przez niektóre źródła dendrologiczne i niektórych szkółkarzy odmiana ta zaliczana jest do Pinus uncinata. W związku z tym w niektórych ofertach handlowych lub opracowaniach naukowych można spotkać: Pinus uncinata Glüss H.B. (sosna hakowata Glüss H.B.).

Pinus mugo (uncinata) Gluss H.B. Pa 40cm
Pinus mugo Glüss H.B. –
roślina 6 letnia zaszczepiona
na pieńku wysokości 40 cm

Pinus mugo (uncinata) Gluss H.B. Pa 40cm
Sosna kosodrzewina Glüss H.B. – zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.