Pinus mugo subsp. uncinata Etschtal to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny hakowatej. Pokrój gęsty, zwarty, kulisty. Igła bardzo krótka, długości 2 cm, ciemnozielona. Roczne przyrosty tworzą gęsto przylegające do siebie rozetki igieł, nadające roślinie poduchowaty wygląd. Pąki wierzchołkowe są odsłonięte, jasne i wyraźnie widoczne. Po 10 latach dorasta do ok. 50 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 letnie, zaszczepione na wysokości 10-20 cm.

WYMAGANIA
Pinus mugo subsp. uncinata Etschtal preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo subsp. uncinata Etschtal jest doskonałą rośliną do niewielkich ogrodów skalnych, na wrzosowiska i na niewysokie rabaty. Doskonała odmiana do uprawy w pojemnikach np. na balkonach i tarasach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Jest to „czarcia miotła” znaleziona w górach w rejonie Etschtal (Val d'Adige), Włochy. Odmiana wymieniona w 1983 r. w ofercie handlowej niemieckiej szkółki Horstmann, jako No. 19. Spotykana nazwa polska to: sosna hakowata Etschtal. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus mugo subsp. uncinata Etschtal – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Pinus mugo subsp. uncinata Etschtal – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Zbliżenie
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo subsp. uncinata Etschtal – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Zbliżenie

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.