Pinus mugo Shorty to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Przyrosty roczne mają do 2 cm długości. Pędy ułożone są bardzo gęsto, tworząc zwartą kulę. Igła długości 1-1,5 cm ma barwę ciemnozieloną i na pędach ułożona jest szczotkowato. Pąki ciemnobrązowe, wyraźnie widoczne. Egzemplarze 5 letnie dorastają do ok. 15 cm średnicy. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione lub zaszczepione na niewysokim (20-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Shorty preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Shorty to przepiękna, miniaturowa odmiana sosny. Doskonale będzie prezentować się w ogrodzie skalnym, na wrzosowisku i na niskich rabatach. Polecana wszystkim miłośnikom karłowych roślin.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany. Egzemplarze mateczne roślin, z których pobierane są zrazy do szczepień, pochodzą ze szkółki M. Kostelnička, Czechy.

Pinus mugo Shorty na wiosnę, w trakcie ruszania pąków
Pinus mugo Shorty na wiosnę, w trakcie ruszania pąków

Sosna kosodrzewina Shorty – zbliżenie igieł
Sosna kosodrzewina Shorty – zbliżenie igieł

Pinus mugo Shorty
Pinus mugo Shorty

Sosna kosodrzewina Shorty
Sosna kosodrzewina Shorty

Pinus mugo Shorty
Pinus mugo Shorty

Sosna kosodrzewina Shorty
Sosna kosodrzewina Shorty

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo Shorty na wiosnę, w trakcie ruszania pąków Sosna kosodrzewina Shorty – zbliżenie igieł Pinus mugo Shorty Sosna kosodrzewina Shorty Pinus mugo Shorty Sosna kosodrzewina Shorty

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.