Pinus mugo Mops Švihov to kulista, karłowa odmiana sosny kosodrzewiny. Pokrój regularny i zwarty. Przyrosty roczne mają ok. 1 cm długości. Igły długości 1,5 cm mają barwę jasnozieloną i są zebrane w pęczki po dwie. Pąki wierzchołkowe są błyszczące, jasnobrązowe i wyraźnie widoczne. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 letnie, zaszczepione na wysokości 10-20 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Mops Švihov jest odmianą łatwą w uprawie. Preferuje gleby lekkie i przepuszczalne. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Pinus mugo Mops Švihov – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Pinus mugo Mops Švihov – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Sosna kosodrzewina Mops Švihov – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Sosna kosodrzewina Mops Švihov – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo Mops Švihov – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Sosna kosodrzewina Mops Švihov – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.