Pinus mugo Mops to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Po 10 latach dorasta do ok. 50 cm średnicy. Charakteryzuje się gęstym, zwartym, kulistym pokrojem, ale w starszym wieku może stać się lekko spłaszczona. Igły długości ok. 3-4 cm, ciemnozielone, zebrane po dwie. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, zaszczepione na wysokości 60 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Mops preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Mops to jedna ze starszych i bardziej znanych odmian sosny kosodrzewiny. Ze względu na swoje walory, w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością. To odmiana niezawodna i łatwa w uprawie. Ma małe wymagania glebowe i jest bardzo wytrzymała na niekorzystne warunki klimatyczne. Doskonale nadaje się zarówno do małych jak i dużych ogrodów. Można ją także przez kilka lat prowadzić w pojemnikach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przez Hugo T. Hooftmana, Holandia. Wprowadzona do sprzedaży w latach 50 XX wieku.

Pinus mugo Mops Pa 60cm
Pinus mugo Mops - materiał oferowany
do sprzedaży

Pinus mugo Mops Pa 60cm
Sosna kosodrzewina Mops - materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.