Pinus mugo Mops Midget to kulista, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Rośliny 10-12 letnie uzyskują do 70 cm wysokości i szerokości. Pokrój gęsty i zwarty. Roczne przyrosty osiągają do 5 cm długości. Krótkie pędy są gęsto osadzone obok siebie i tworzą zwartą kulę. Igły zielone, zebrane po dwie, sztywne, proste, długości ok. 2,5 cm. Jasnobrązowe pąki są dobrze widoczne na pędach. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na pieńku wysokości 40-60 cm.

WYMAGANIA
Pinus mugo Mops Midget jest odmianą dość łatwą w uprawie bez specjalnych wymagań glebowych. Najlepiej sadzić ją w miejscach nasłonecznionych lub lekko ocienionych. Preferuje gleby lekkie i przepuszczalne.

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Mops Midget to doskonała odmiana dla wszystkich kolekcjonerów sosen i miłośników miniatur. Nadaje się do małych ogrodów, na wrzosowiska i skalniaki. Można ją również uprawiać w pojemnikach np. na balkonach lub na tarasach. W przypadku prowadzenia roślin w pojemnikach należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami, ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona ok. 1990 roku.

Pinus mugo Mops Midget Pa 40cm
Pinus mugo Mops Midget – materiał oferowany
do sprzedaży

Pinus mugo Mops Midget Pa 40cm
Zbliżenie
Pinus mugo Mops Midget Pa 40cm
Pinus mugo Mops Midget – materiał oferowany
do sprzedaży
Pinus mugo Mops Midget Pa 40cm
Pinus mugo Mops Midget – materiał oferowany
do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.