Żółta sosna kulista. Mops Gold to nowa odmiana kosodrzewiny, której igły jesienią przebarwiają się na piękny, złocistożółty kolor i zachowują go aż do wiosny, po czym na nowo przybierają barwę zieloną. Odmiana ta rośnie stosunkowo wolno, osiągając po 10 latach ok. 0,5-0,8 m wysokości. Charakteryzuje się zwartym, gęstym, kulistym kształtem zbliżonym pokrojem do Pinus mugo Mops. Igły zebrane są po dwie długości 5-6 cm, gęsto osadzone na pędach.

WYMAGANIA
Pinus mugo Mops Gold to sosna o małych wymaganiach wodnych i glebowych, ale preferuje gleby o odczynie lekko zasadowym i miejsca nasłonecznione.

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Mops Glod jak większość sosen o przebarwiających się jesienią igłach na żółto, jest doskonałą ozdobą wszystkich ogrodów w porze zimowej.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Egzemplarze mateczne Pinus mugo Mops Gold zostały zakupione w czeskiej szkółce roślin ozdobnych Horak i synowie (Horák a synové, Okrasné školky s.r.o., Bystřice pod Hostýnem).

Pinus mugo Mops Gold
Pinus mugo Mops Gold - materiał oferowany do sprzedaży,
zdjęcie zrobiono pod koniec października

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.