Pinus mugo Mops Dlouhý Důl to kulista odmiana sosny kosodrzewiny o regularnym, zwartym pokroju. Przyrosty roczne mają ok. 2 cm długości. Pędy ułożone są bardzo gęsto tworząc zwartą, prawie idealną kulistą poduchę. Igły długości 1,5 cm mają barwę ciemnozieloną i zebrane są w pęczki po dwie. Pąki wierzchołkowe są błyszczące, brązowe i wyraźnie widoczne. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 letnie, zaszczepione na wysokości 10-20 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Mops Dlouhý Důl jest odmianą łatwą w uprawie. Preferuje gleby lekkie i przepuszczalne. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Pinus mugo Mops Dlouhý Důl – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Pinus mugo Mops Dlouhý Důl – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Zbliżenie
Zbliżenie

Pinus mugo Mops Dlouhý Důl
Pinus mugo Mops Dlouhý Důl

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo Mops Dlouhý Důl – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Zbliżenie Pinus mugo Mops Dlouhý Důl

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.