Pinus mugo Minikin to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Rośliny 10-12 letnie dorastają do 60 cm wysokości i 80 cm szerokości. Krótkie pędy długości 5-6 cm są gęsto osadzone obok siebie i tworzą zwartą, lekko spłaszczoną kulę. Igły zielone, zebrane po dwie, sztywne, proste, długości 3 cm. Są one gęsto, promieniście ułożone na pędzie, w pełni odsłaniając pąki wierzchołkowe. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na pieńku wysokości 40-60 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Minikin jest odmianą łatwą w uprawie bez specjalnych wymagań glebowych. Najlepiej sadzić ją w miejscach nasłonecznionych lub lekko ocienionych. Preferuje gleby lekkie i przepuszczalne.

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Minikin to doskonała odmiana dla wszystkich kolekcjonerów sosen i miłośników miniatur. Nadaje się do małych ogrodów, na wrzosowiska i skalniaki. Można ją również uprawiać w pojemnikach np. na balkonach lub na tarasach. W przypadku prowadzenia roślin w pojemnikach należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami, ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona ok. 1990 roku.

Pinus mugo Minikin Pa 40cm
Pinus mugo Minikin – materiał oferowany
do sprzedaży

Pinus mugo Minikin Pa 40cm
Zbliżenie

Pinus mugo Minikin Pa 40cm
Pinus mugo Minikin – roślina rosnąca w gruncie

Pinus mugo Minikin Pa 40cm
Zbliżenie

Pinus mugo Minikin Pa 40cm
Pinus mugo Minikin zimą

Pinus mugo Minikin Pa 40cm
W zimowej szacie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.