Pinus mugo Mini Mops to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Pokrój gęsty, zwarty, kulisty lub kulistojajowaty. Wzrost bardzo wolny. Roczne przyrosty mają ok. 4 cm długości. Po 10 latach dorasta do ok. 40 cm wysokości i ok. 30-40 cm szerokości. Igła ma długość 3-4 cm i barwę ciemnozieloną. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione lub zaszczepione na niewysokim (15-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Mini Mops preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Mini Mops to piękna, miniaturowa odmiana. Doskonale będzie prezentować się w ogrodzie skalnym lub na wrzosowisku zaszczepiona na niewysokim pieńku. Można ją także prowadzić w pojemnikach, ale należy pamiętać o zabezpieczeniu na zimą donicy przed mrozem. Polecana dla wszystkich miłośników miniaturowych sosen.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Jest to „czarcia miotła” znaleziona w Niemczech na Pinus mugo Mops. Pierwsza publikacja o odmiana miała miejsce w 1988 roku. Sosna kosodrzewina Mini Mops została wprowadzona do sprzedaży przez niemiecką szkółkę roślin ozdobnych Bruns. W niektórych opracowaniach dendrologicznych nazwa Mini Mops pisana jest łącznie i sosna ta opisywana jest jako Pinus mugo Minimops.

Pinus mugo Mini Mops
Pinus mugo Mini Mops - roślina 8 letnia

Pinus mugo Mini Mops
Pinus mugo Mini Mops – materiał oferowany
do sprzedaży

Pinus mugo Mini Mops
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.