Pinus mugo Mini Mini to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Po 10 latach dorasta do ok. 30 cm szerokości i ok. 25 cm wysokości. Przyrosty roczne mają 2-3 cm długości. Pędy ułożone są bardzo gęsto tworząc zwartą, prawie kulistą poduchę. Igły długości 1-3 cm mają barwę ciemnozieloną i zebrane są po dwie. Pąki wierzchołkowe są błyszczące, jasnobrązowe i wyraźnie widoczne. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (15-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Mini Mini preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Mini Mini to przepiękna, miniaturowa odmiana. Doskonale będzie prezentować się w ogrodzie skalnym lub na wrzosowisku. Można ją także prowadzić w pojemnikach, ale należy pamiętać o zabezpieczeniu na zimę donicy przed mrozem (np. agrowłókniną). Polecana dla wszystkich miłośników miniaturek.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Sosna kosodrzewina Mini Mini to „czarcia miotła” znaleziona na Pinus mugo Valley Cushion (sosna kosodrzewina Valley Cushion) w latach 80 XX wieku w USA. Wprowadzona do sprzedaży przez amerykańską szkółkę roślin ozdobnych Buchholz & Buchholz Nursery.

Pinus mugo Mini Mini
Pinus mugo Min Mini - roślina 7 letnia

Pinus mugo Mini Mini
Sosna kosodrzewina Mini Mini - zbliżenie igieł
i pąków wierzchołkowych

Pinus mugo Mini Mini 3
Pinus mugo Mini Mini w zimowej szacie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.