Pinus mugo Marlis to bardzo wolno rosnąca, miniaturowa odmiana sosny kosodrzewiny. Pokrój dość regularny, zwarty, kulisty. Pędy ułożone są bardzo gęsto obok siebie. Igła krótka, ciemnozielona. Roczne przyrosty mają długość do 15 mm. Pąki są wyraźnie widoczne, ciemnobrązowe. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (15-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Marlis nie ma specjalnych wymagań. Preferuje miejsca słoneczne oraz gleby średnio żyzne i przepuszczalne.    

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Marlis to piękna, miniaturowa odmiana kosodrzewiny. Najlepiej prezentuje się zaszczepiona na niewysokiej nóżce. Polecana wszystkim miłośnikom miniaturowych roślin. To wspaniała odmiana na nieduży skalniak.   

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
W ofertach handlowych niektórych szkółek sosna ta oznaczana jest jako Pinus mugo var. pumilio Marlis.

Pinus mugo Marlis
Pinus mugo Marlis

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.