Pinus mugo Manuel to miniaturowa, gęsta, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Roczne przyrosty mają ok. 2-3 cm długości. Po 10 latach dorasta do ok. 30 cm wysokości i ok. 30 cm szerokości. Pędy ułożone są bardzo gęsto. Igła długości 2-3 cm ma barwę ciemnozieloną. Pąki są grube, lekko zaokrąglone, ciemnobrązowe. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Manuel preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Manuel to piękna, miniaturowa odmiana sosny kosodrzewiny. Doskonale nadaje się do ogrodu przydomowego, ogrodu skalnego lub na wrzosowisko. Najlepiej prezentuje się zaszczepiona na niewysokim pieńku. Można ją także prowadzić w pojemniku lub tworzyć z nią miniaturowe ogródki w donicach. Polecana wszystkim miłośnikom karłowych roślin.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany. Egzemplarze mateczne roślin, z których pobierane są zrazy do szczepień, pochodzą ze szkółki V. Valentego, Czechy.

Pinus mugo Manuel
Pinus mugo Manuel

Sosna kosodrzewina Manuel
Sosna kosodrzewina Manuel

Pinus mugo Manuel – pąki i igła
Pinus mugo Manuel – pąki i igła

Sosna kosodrzewina Manuel – pąki i igła
Sosna kosodrzewina Manuel – pąki i igła

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.