Pinus mugo Little Lady to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny o zwartym, bardzo regularnym, kulistym pokroju. Przyrosty roczne są niezwykle krótkie i mają od 1,5 do 3 cm długości. Dorosłe egzemplarze dorastają do ok. 70 cm wysokości. Igła ciemnozielona, bardzo gęsto osadzona dookoła pędów, krótka, długości 2-3 cm, zebrana po dwie. Dodatkową ozdobą tej odmiany są maleńkie szyszki pojawiające się już u młodych roślin.

WYMAGANIA
Pinus mugo Little Lady nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale jak każda kosodrzewina preferuje gleby lekkie i przepuszczalne oraz miejsca nasłonecznione lub półcieniste. Odmiana mało wymagająca i łatwa w uprawie.

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Little Lady to odmiana rzadko w Polsce spotykana. Ta wyjątkowo piękna miniaturowa sosna o regularnym, kulistym kształcie. Idealnie nadaje się do małych, kolekcjonerskich ogrodów, na wrzosowiska i skalniaki.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Sosna ta oznaczana jest również jako Pinus mugo Fructata (sosna kosodrzewina Fructata). Znana od roku 1978.

 

Pinus mugo Little Lady
Materiał oferowany do sprzedaży

Pinus mugo Little Lady
Zbliżenie
Pinus mugo Little Lady
Materiał oferowany do sprzedaży
Pinus mugo Little Lady
Pinus mugo Little Lady – igła i szyszki

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.