Pinus mugo Little Boy to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Przyrosty roczne mają do 2,5 cm długości. Pędy ułożone są horyzontalnie z lekko uniesionymi końcówkami i tworzą zwartą, mocno spłaszczoną poduchę. Igła długości 0,5 cm ma barwę szarozieloną. Na pędach osadzona jest dość rzadko, przez co wyraźnie widoczny jest ich układ i kształt. Pąki mają ciemnobrązową barwę, a pączek szczytowy jest w sposób bardzo charakterystyczny, mocno zaokrąglony. Rośliny 5 letnie dorastają do ok. 15 cm średnicy. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Little Boy preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Little Boy to wyjątkowo oryginalna, miniaturowa odmiana. Doskonale będzie się prezentować w ogrodzie skalnym, na wrzosowisku lub niskich rabatach. Ze względu na niewielkie rozmiary oraz wyjątkowy wygląd jest idealną odmianą do tworzenia miniaturowych ogródków w pojemnikach. Polecana wszystkim miłośnikom karłowych i dziwnych roślin.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Pinus mugo Little Boy – roślina zaszczepiona na pniu
Pinus mugo Little Boy – roślina zaszczepiona na pniu

Sosna kosodrzewina Little Boy – zbliżenie
Sosna kosodrzewina Little Boy – zbliżenie

Pinus mugo Little Boy – roślina zaszczepiona na pniu
Pinus mugo Little Boy – roślina zaszczepiona na pniu

Sosna kosodrzewina Little Boy – zbliżenie igieł
Sosna kosodrzewina Little Boy – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo Little Boy – roślina zaszczepiona na pniu Sosna kosodrzewina Little Boy – zbliżenie Pinus mugo Little Boy – roślina zaszczepiona na pniu Sosna kosodrzewina Little Boy – zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.