Bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny, o zwartym, kulistym pokroju. Po 10 latach osiąga średnicę ok. 70 cm. Igły zebrane po dwie, ciemnozielone, krótkie.

WYMAGANIA
Pinus mugo Liliput nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale jak każda sosna górska preferuje gleby lekkie i przepuszczalne oraz miejsca nasłonecznione lub półcieniste. Odmiana mało wymagająca i łatwa w uprawie. 

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Liliput doskonale nadaje się do małych ogrodów, na wrzosowiska i skalniaki. Z powodu wolego wzrostu można ją również uprawiać w pojemnikach. W przypadku prowadzenia roślin w donicach (np. na tarasach) należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Pinus mugo Liliput został wprowadzony do produkcji w 1985 r. przez szkółkę J. zu. Jeddeloh, Oldenburg, Niemcy.

Pinus mugo Liliput
Materiał oferowany do sprzedaży
Pinus mugo Liliput
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.