Pinus mugo Laarheide to zwarta, karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny o pokroju mocno spłaszczonej kuli. Przyrosty roczne mają ok. 5 cm długości. Igły latem zielone, zebrane po dwie. Bardzo wcześnie, bo już z początkiem września, kolor igły zmienia się na złocistożółty i utrzymuje tę barwę do końca wiosny. Jest jedną z bardzo niewielu „żółtych odmian sosen”, której igły nie są na ogół zimą przypalane przez słońce. Dodatkową ozdobą są wyraźnie widoczne, czerwonopomarańczowe pąki. Odmiana podobna to Pinus mugo Starkl Thomas (sosna kosodrzewina Starkl Thomas). Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (15-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Laarheide preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Laarheide to przepiękna odmiana o złocistożółtej barwie igieł. Doskonale będzie prezentować się w ogrodzie skalnym lub na wrzosowisku, zaszczepiona na niewysokim pieńku. Polecana głównie do niedużych ogrodów (jako alternatywa dla bardzo popularnej w Polsce, ale osiągającej docelowo duże rozmiary, Pinus mugo Winter Gold). Można ją także prowadzić w pojemnikach ozdabiając balkony lub tarasy.

Pinus mugo Laarheide
Pinus mugo Laarheide - roślina dorosła.
Zdjęcie zrobiono pod koniec października.

Pinus mugo Laarheide
Sosna kosodrzewina Laarheide - zbliżenie igieł.
Zdjęcie zrobiono pod koniec listopada.

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.