Pinus mugo Kuck’s Minimops to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny o zwartym i gęstym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 40 cm wysokości i ok. 40 cm szerokości. Odmiana ta ma kształt niemal idealnej kuli. Pędy krótkie, bardzo gęsto ułożone, z nastroszoną igłą. Igła ma barwę ciemnozieloną i na końcach pędów jest gwiaździście rozłożona odsłaniając brązowe pąki wierzchołkowe. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm.

WYMAGANIA
Sosna kosodrzewina Kuck’s Minimops preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus mugo Kuck’s Minimops to przepiękna, miniaturowa odmiana. Doskonale będzie prezentować się w ogrodzie skalnym, na wrzosowisku lub na niewysokich rabatach. Odmianę tę można również uprawiać w pojemnikach np. na balkonach lub na tarasach. W przypadku prowadzenia roślin w pojemnikach należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami, ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana w Niemczech przed 1999 rokiem. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus mugo Kuck’s Minimops
Pinus mugo Kuck’s Minimops

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Sosna kosodrzewina Kuck’s Minimops
Sosna kosodrzewina Kuck’s Minimops

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus mugo Kuck's Minimops Zbliżenie igieł Zbliżenie igieł Sosna kosodrzewina Kuck’s Minimops

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.