Karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny rosnąca w formie gęstej, zwartej, lekko spłaszczonej kuli. Roczne przyrosty mają długość 5-10 cm. Igły są sztywne, ciemnozielone zebrane po dwie. Po 10 latach dorasta do ok. 0,7 m wysokości. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Pinus mugo Kobold jest odmianą łatwą w uprawie bez specjalnych wymagań glebowych. Najlepiej sadzić ją w miejscach nasłonecznionych lub lekko ocienionych. Preferuje gleby lekkie i przepuszczalne.

ZASTOSOWANIE
Sosna kosodrzewina Kobold to doskonała odmiana do niewielkich ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Pinus mugo Kobold został wprowadzony do produkcji szkółkarskiej w 1951 roku przez holenderskiego selekcjonera z Boskoop Hugo F. Hooftmana. Ze względu na ładny i zwarty pokrój nadal oferowany przez szkółki roślin ozdobnych.

Pinus mugo Kobold
Pinus mugo Kobold - 8 letnia roślina
rosnąca w gruncie

Pinus mugo Kobold
Pinus mugo Kobold - zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.