Karłowy, bardzo wolno rosnący krzew o nieregularnym pokroju. Roczne przyrosty osiągają ok. 5 cm. Igły krótkie 3-5 cm długości barwy ciemnozielonej są gęsto osadzone i tworzą grube, puchate szczotki na końcach pędów. Dodatkowego uroku dodają kilkuletnim roślinom wyraźnie widoczne, pogięte pędy o błyszczącej korze. Jest to jedna z ciekawszych i piękniejszych miniaturowych odmian sosny górskiej. Cała roślina wygląda jak naturalny „bonsai” i nie wymaga przy tym formowania.

WYMAGANIA
Pinus mugo Jakobsen jest rośliną łatwą w uprawie. Lubi gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko zasadowym. Najlepiej ją sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Sosna górska Jakobsen to prawdziwy rarytas. Jako odmian karłowa doskonale nadaje się na skalniaki, do niewielkich ogródków a także do uprawy w donicach. Jest to wspaniała sosna dla wszystkich kolekcjonerów roślinnych ciekawostek. Również miłośnicy i posiadacze japońskich ogrodów powinni ją posiadać w swoich kolekcjach, ponieważ swoim wyglądem doskonale wkomponowuje się w charakter orientalnej sztuki ogrodowej.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w Danii przez A.V. Jacobsena i opisana w roku 1987. W Polsce znana jest od niedawna.

 
 
Pinus mugo Jacobsen
Pinus mugo Jakobsen, materiał oferowany do sprzedaży
Pinus mugo Jacobsen
Pinus mugo Jakobsen, zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.